Kigurumi – co to tak naprawdę jest?

Założenie kigurumi może sprawdzić się zarówno na bal przebierańców, szaloną zabawę z bliskimi, jak i na zwyczajne leniuchowanie na kanapie w domu. Jest to idealna możliwość na wykazanie się fantazją oraz sporym dystansem do siebie nie tylko przez dzieci, ale również dorosłych. Czym jest i skąd wziął się pomysł na ten strój?

Czym jest kigurumi i skąd pochodzi?

kigurumi męskie

Jest to miękki i najczęściej pluszowy kombinezon zwierzęcy, który został wymyślony przez japońską markę Sazac. Umożliwia przebranie się za psa, kota, a nawet krowę, dzięki czemu cieszy się sporą popularnością przede wszystkim wśród dzieci, ale dorośli również coraz częściej korzystają z tej możliwości. Wyróżnia się kigurumi męskie (dostępne tutaj), damskie, a także dla dzieci, dlatego każdy odnajdzie coś dla siebie i w swoim rozmiarze.

Za sukces odpowiada prawdopodobnie japońska kultura, w której idea przebierania się jest naprawdę bliska i ludzie nie widzą w tym większego problemu. Z tego względu kigurumi przyjęło się także w innych krajach, w tym w Polsce, gdzie także cieszy się coraz większą popularnością.

Jak właściwie wygląda kigurumi?

Oryginalne kigurumi produkowane jest przez wspomnianą japońską markę Sazac w dwóch wersjach, takich jak:

  • pluszowa – odpowiednia na chłodne pory roku, dzięki czemu można w niej bez problemu wyjść nawet na zewnątrz.
  • cienka – idealna na letnie dni, ponieważ ciało się w niej nie spoci.

Oczywiście inne firmy również rozpoczęły produkcję kigurumi, choć zwykle sprzedawane są pod nazwami typu „zwierzęca piżama”, „piżama-kot” i wiele innych. Mimo wszystko dystrybutor markowego produktu zapewnia, że jego kigurumi są wysokiej jakości i bez względu na cenę warto się na nie zdecydować.