SZLAFROK MĘSKI Z HAFTEM KING NAVY

Szlafroki męskie dla eleganckiego mężczyzny

Szlafroki męskie, zwane też podomkami męskimi, to element nocnej bielizny. Jednak czy tylko nocnej?
Ma ochraniać ciało przed chłodem, zakrywać piżamę lub bieliznę, zakłada się go zwykle wieczorem przed pójściem spać i rano przy porannej toalecie, czasami przy śniadaniu. Wydaje się, że szlafrok nie jest zbyt popularny współcześnie, jednak mnogość modeli dostępna w sklepach świadczy o czymś innym. Być może nie używa się go codziennie, ale są sytuacje, kiedy staje się niezbędny.

Szlafrok męski błyskawiczna historia

SZLAFROK JORDAN POWDER NAVY - ECRU MENW XVII w. zaczęto nosić, tzw. suknie męskie. Miały formę przypominającą kimono i pochodziły z Dalekiego Wschodu. Najpierw szyto je z bawełny, potem ze szlachetniejszych tkanin (żakard, aksamit, adamaszek). Były to stroje przeznaczone do użytkowania wyłącznie wewnątrz, w domowym zaciszu. W XIX w. każdy szanujący się dżentelmen używał tego stroju do porannej i wieczornej toalety. W latach 60-tych tegoż samego wieku odzienie to zaczęło przybierać znany nam współcześnie kształt, z kołnierzem szalowym, długi, ciepły, przewiązywany w talii. Szlafroki męskie to szczyt mody w latach 20-tych i 30-tych.

Rodzaje szlafroków męskich

Obecnie przy kupnie można wybierać z szerokiej gamy wzorów, kolorów i krojów.

  • tkaniny: frotte, bawełna, satyna, poliester, len, jedwab,
  • długość: krótki, do kolan, długi,
  • krój: z szalowym kołnierzem, z kapturem, kieszeniami, itp.

Szlafrok prezentem?

Oczywiście, że tak. Mężczyzna docenia praktyczność. Warto sprezentować mu ciepły, wygodny szlafrok z kapturem, który wykorzysta w domu, na siłowni lub podczas wyjazdu służbowego. Miłym prezentem może być komplet szlafroków – dla Niej i dla Niego – ten sam fason, tkanina i kolor. Szlafroki męskie można kupić w dobrej cenie w Admix: https://admix.pl/szlafroki-meskie. Szlafroki męskie to nie tylko domowy strój. Można (i warto) z niego korzystać będąc na basenie, w saunie, biorąc prysznic po intensywnych ćwiczeniach na siłowni. Można też zastąpić nim bluzę dresową i spędzić leniwe popołudnie we własnym ogródku.